veidot stāstus, kas aizrauj un dod rezultātus

Viesturs Meikšāns, režisors, lektors, Runas skolas vadītājs

Mēs pārāk ātri ieliekam sevi kaut kādā vienā ceļā, kas ir pareizs, un kā mums ir jādzīvo.

Iedarbīgi stāsti pārliecina citus. Ar to palīdzību varam saņemt atbalstu, sapratni, resursus, pavērt sev un citiem iespējas. Kas jāzina, lai mūsu stāsti darbojas un iedarbojas gan darba vidē, gan privātajā dzīvē? Šos jautājumus uzdevu režisoram, lektoram un Runas skolas vadītājam Viesturam Meikšānam. Viņš gan skaidroja teoriju, gan parādīja, kā tā darbojas stāstu veidošanā, izmantojot divus jaudīgus stāstus no savas dzīves. Vienu par pāreju no vienas karjeras uz kaut ko pavisam citu. Otru – par dzīvības un nāves robežas sajūtas pieredzi kalnos, kuru pats bija vēlējies.

Mums ir jāpiedomā pie tā, kā mēs izkrāsojam savu komunikāciju.

9:00 Kāda ir struktūra, kuru iedarbīgi izmanto story-telling jeb stāstu stāstīšanā, kā “varoņa ceļojumu” (The Hero’s Journey)

12:56 Piemērs iedarbīgam stāstam par Viestura Meikšāna personīgo “varoņa ceļojumu”

19:22 Ieteikums, par nodarbošanos, ko izmantot cilvēkiem 20-30 gadu vecumā

21:31 Par prasmīgu īpašības vārdu lietojumu un kā bagātināt savu vārdu krājumu