Ceļš uz izaugsmi, kuru neviens nevar iet tavā vietā

Dr.Theol. Juris Rubenis, kontemplācijas skolotājs, Integrālās izglītības institūta direktors

Mums ar ļoti lielu bijību un cieņu ir jāizturas pret otra cilvēka likteni un dzīvi.

Ar lielu interesi lasīju Jura Rubeņa grāmatu “Starp divām bezgalībām. Vairāk nekā simts iedarbīgas prakses apziņas paplašināšanai”. Mani interesēja gan dažādo prakšu apraksts, gan sajūsmināja viņa stāsti par personīgo pieredzi. Esmu pateicīga, ka šajā Cilvēkjaudas epizodē Juris Rubenis palīdzēja labāk izprast, ar ko jārēķinās, kad esam nostājušies uz izaugsmes ceļa. Viņš stāstīja par bailēm, par uzticēšanos dzīvei, par izvēli dzīvot saskaņā ar savu iekšējo būtību un kā to gan sajust, gan spēt uz to paļauties.

Juris Rubenis, Dr.theol., šobrīd ir Integrālās izglītības institūta direktors, Lassalle Kontemplationsshule via integralis (LKS) autorizēts trešās (augstākās) pakāpes kontemplācijas skolotājs, LKS vadītājs Latvijā. Viņš 35 gadus kalpoja par mācītāju Latvijas evaņģēliski luteriskajā Baznīcā. Viņš ir autors daudzām grāmatām, kas izdotas vairākās valodās, regulāri vada meditācijas retrītus un personības izaugsmes seminārus gan Integrālās izglītības institūtā, gan garīgo prakšu centrā Stacija.

Labākā kritika kaut kam sliktam ir kaut kā labāka darīšana.

4:58 Kas, rakstot grāmatu “Starp divām bezgalībām”, bija grūtāk – aprakstīt garīgās prakses vai dalīties ar saviem personīgajiem stāstiem

13:02 Kas īsti ir patiess garīgums, un kādēļ tas bieži tiek pārprasts

25:03 “Iedot lielajam noslēpumam pēdējo vārdu” – kur ņemt drosmi un kā paļauties

39:39 Vai ir iespējama garīgā izaugsme, atrodoties komforta stāvoklī