Skaidrojums, ja vēlies piedalīties pozitīvu sajūtu un jaudas akcijā: “Dāvanu orkāns” jeb #davanuorkans
  • Akcija notiek slēgtā Facebook grupā “Iedvesma labākai dzīvei. Ja gribi tur iesaistīties, tad, piesakoties grupai, apstiprini, ka piekrīti noteikumiem, kas norādīti šīs lapas 3.sadaļā.
  • Teksts attiecas uz abiem dzimumiem, bet rakstīts sieviešu dzimtē, jo mūsu te ir vairākums. Ir iespējams, ka šajā tekstā kaut kas mainīsies un mēs to labosim, jo, notiekot apdāvināšanas procesam, mēs konstatēsim lietas, kas mums iepriekš neienāca prātā.
1. Kas jāzina dāvinātājām.
2. Kas jāzina piesakoties uz dāvanu vai to laimējot.
3. Noteikumi dalībai grupā: “Iedvesma labākai dzīvei”
(Grupas dalības noteikumi, kas norādīti 3.punktā ir obligāti visiem dalībniekiem. Pārkāpuma gadījumā paturam tiesības pārkāpēja tekstus dzēst un pašu no grupas izslēgt neko nepaskaidrojot, lai spējam šajā grupā nodrošināt sirsnīgu, atbalstošu un cieņpilnu attieksmi vienam pret otru.)
1. KAS JĀZINA DĀVINĀTĀJĀM
(pirmkārt – personīgs paldies tev no manis, Lauras Dennleres, ka esi dāsns cilvēks un vairo labo apkārt!)
1.1. Sagatavo savas dāvanas aprakstu, kā norādīts zemāk redzamajā shēmā, ievietojot visu norādīto informāciju un savam ierakstam pievieno, vēlams, vienu bildi (vari veidot kolāžu, bet publicē to kā vienu bildi.)
Par savu dāvanu neprasi samaksu. Atlaides dāvināšana neder. Ja gribi atlīdzību par materiāliem, tad norādi, kas konkrēti ir bez maksas – kur ir dāvana, un kas- par maksu.
Pārkopē 1)-7) punkta tekstu savā ierakstā, izdzēs lieko un papildini ar trūkstošo informāciju. Izpildi norādījumus, kas doti 8 ) un 9) punktā.
1) DĀVINU: (KO un CIK cilvēkiem):…..
2) Ja gribi šo dāvanu saņemt, tad piesakies komentārā, norādot tur: … (šo informāciju):
3) Lai man ir prieks par dāvināšanu, PIESAKIES TIKAI TAD, ja tu no savas puses centīsies kaut ko labu izdarīt vai uzdāvināt 3 citiem cilvēkiem un JA TU (jebkādi kritēriji, lai LAIMĒTĀJS VAR šo dāvanu saņemt):…..
4) DĀVANAS SAŅĒMĒJUS NO KOMENTĒTĀJIEM IZVĒLĒŠOS ŠĀDI:
5) DATUMS UN LAIKS, ŠĪ PAŠA IERAKSTA SĀKUMĀ, KAD PUBLICĒŠU LAIMĒTĀJU VĀRDUS UN UZVĀRDUS UN TĀLĀKO INFORMĀCIJU, LĪDZ KURAM DATUMAM UN KĀ LAIMĒTĀJIEM AR MANI SAZINĀTIES + nepieteikšanās gadījumā es ar paredzēto dāvanu rīkošos šādi:
6) Ja gadījumā dāvanu nesaņem, bet vēlies šo iespēju iegādāties, tad TE IR MANI KONTAKTI (un atlaide, ja varu to iedot): …
7) NEDAUDZ PAR MANI: (max 35 vārdu, var ietvert biznesa kontaktus):
1.2. Rēķinies ar to, ka uz dāvanām cilvēki piesakās naski, bet ne vienmēr var tās izmantot un gadās, ka vai nu nav saņēmuši informāciju par laimēto, vai arī ir piemirsuši painformēt, ka dāvanu izmantot nespēs. Izdomā, kā tu reaģēsi un rīkosies šajās situācijās, lai sev nesagādātu vilšanos.
1.3. Reizēm tu laimējušo cilvēku savā ierakstā nevarēsi ietagot, tāpēc labāk pieliec informāciju, cik ilgā laikā un kā cilvēks var ar tevi sazināties.
1.4. Tas, cik daudz cilvēku pieteiksies uz tavu dāvanu ir atkarīgs no daudziem faktoriem, kam bieži vien nav nekādas saistības ar tevi vai tavu dāvanu, tāpēc šīs situācijas labāk neuztvert personīgi. Piemēram, daudzi cilvēki tavu ierakstu var neredzēt, jo Facebook augstāk rāda tos ierakstus, kur ir nesenākie komentāri. Citreiz, cilvēkiem kaut kādas tēmas noteiktā dzīves brīdī ir akutālākas un uz tām piesakās vairāk.
1.5. Kad dāvini, tad, lūdzu, parūpējies, ka nenodari sev pāri. Nepiedāvā tādas dāvanas, kuru dēļ tu vai tavu mīļie zaudēsiet vai cietīsiet.
1.6. Mēs paturam tiesības, neko nepaskaidrojot (jo darba apjoms ir liels), dzēst jebkuru ierakstu par dāvanu un no grupas izslēgt tās dalībnieku, ja ieraksts izskatīsies pēc spamošanas (it kā noformēts kā dāvana, bet īstenībā ir drīzāk pārlieka reklamēšanās – cilvēki un grupas administratori atšķirību jūt diezgan labi). Iespējams, ka mēs šad tad kļūdīsimies ar savu rīcību, jo esam tikai cilvēki, un jau iepriekš par to atvainojamies! Problēma ar ieraksta ielikšanu varētu būt vairākiem no grupas līdzšinējiem dalībniekiem, kuri iepriekš bija vairumā ievietojuši drīzāk reklāmām, nekā dāvanām līdzīgus ierakstus.
1.7. Ja dāvanas nodošana notiek klātienē, tad parūpējies, ka esi drošībā. Līdz šim mums nav ziņu, ka iepriekšējā akcijā būtu bijušas jebkādas bīstamas situācijas, bet nu drošības pēc tomēr atgādinām par tādu iespēju.
1.8. Ja saņēmējs pēc dāvanas neierodas, tad vari likt savu dāvinājuma ierakstu vēlreiz no jauna, piedāvājot dāvanu veltīt vienam no cilvēkiem, kas uz to pieteiksies 24h laikā.
1.9. Viens no dāvanas iespējamiem veidiem var būt kas tāds, ko jau sen gribēji izmēģināt kā produktu vai pakalpojumu, ko citkārt pārdotu, bet bija bail, vai kādam to vajadzēs un tāpēc nesaņēmies.
1.10. Ja pie tava ieraksta mani jebkādu komentāru, kurā cilvēks pārkāpj grupas dalības noteikumus, kas aprakstīti 3.sadaļā, tad ziņo mums par pārkāpumu. Lūdzu, skaties, lai arī tavi teksti ir saskaņā ar noteikumiem.
2. KAS JĀZINA PIESAKOTIES UZ DĀVANU VAI TO LAIMĒJOT:
2.1. Piesakies uz dāvanu tikai tad, ja laimējot to, tu patiešām to saņemsi un izmantosi.
2.2. Piesargies no negausības, lai sirsnība un labvēlība plešas. Pieteikties vari uz jebko, bet, ja laimē vairāk kā 3 dāvanas, tad, cik vien vari, piebremzē ar savu tālāku pieteikšanos, lai arī citiem ir iespēja izbaudīt dāvanas saņemšanas prieku.
2.3. Kad laimē dāvanu – lūdzu, maksimāli ātri sazinies ar dāvinātāju un rīkojies, lai dāvanu saņemtu. Neatstāj dāvinātāju nepatīkamā situācijā, kad viņas dāvinājumu beigās nevajag, vai tu pat viņai nedod nekādu informāciju. Reizēm var gadīties, ka netīšām pazūd kontaktinformācija, tomēr centies, lūdzu, ar otru cilvēku apieties ļoti korekti.
2.4. Kad saņemsi dāvanu, lūdzu, pacenties 5 dienu laikā no sevis kaut ko uzdāvināt 3 citiem cilvēkiem – vai nu šajā grupā, vai izdarot ko labu tāpat (jebko – piemēram, palaid kādu rindā pa priekšu, izsaki komplimentu, aprunājies ar cilvēku, kuram tas noderētu, pabaro paklīdušu dzīvnieku utt), lai labais, sirsnība un patīkamās emocijas mums apkārt vairojas. Paldies, ja izvēlēsies tā rīkoties!
2.5. Pēc dāvanas saņemšanas, ja vien vari, lūdzu, 3 dienu laikā ieraksti par saņemto dāvanu savos sociālo mediju (Facebook, Instagram, citur) profilos, ieliekot atsauces un saites uz dāvinātāju (izņemot, ja cilvēks tev ir norādījis, ka to nevēlas). Tas daudziem cilvēkiem palīdzēs saņemt vairāk atzinības un varbūt pat iegūt jaunus klientus, un arī – varbūt vairāk noticēt saviem spēkiem. Ja nevēlies, to vari nedarīt. Pasaule ir apaļa – ko no sevis citiem raidīsi, to agrāk vai vēlāk atpakaļ saņemsi.
2.6. Kad dalīsies sociālajos medijos ar savu prieku par saņemto dāvanu, lūdzu, pievieno “tag” jeb mirkļbirku: #davanuorkans. Ja negribi, vari to nedarīt. Bet ja darīsi – tas varētu palīdzēt vēl kādam foršam cilvēkam uzzināt par šo akciju.
2.7. Dāvanu piedāvājums ir visdažādākais. Lūdzu, izvairies no nosodošas attieksmes vai komunikācijas par dāvanām, kuras nesaskan ar tavām personīgajām vērtībām vai uzskatiem. Cilvēki un viņu intereses ir dažādas. (” Vienam patīk māte, vienam – meita, trešam – kleita”).
2.8. Ja pamani jebkādu dāvanas piedāvājumu vai komentāru, kas ir apdraudējums otram cilvēkam vai grupas dalības noteikumu pārkāpums, lūdzu, ziņo par to grupas administratoriem.
3. NOTEIKUMI DALĪBAI GRUPĀ “IEDVESMA LABĀKAI DZĪVEI”:
Piedaloties šajā grupā, es apsolu un apņemos ievērot visu zemāk uzskaitīto:
3.1. pret ikvienu šajā grupā izturēšos ar cieņu un bez nosodījuma;
3.2. neizmantošu šo grupu reklamēšanai vai pārdošanai (arī piedāvājot dāvanu, rūpēšos, lai tas ir korekts piedāvājums);
3.3. šeit nedošu nelūgtus padomus, “neārstēšu” nevienu, nekritizēšu citus un nemoralizēšu;
3.4. ja kādai šeit kaut ko ieteikšu, tad darīšu to nevis teorētiski, bet caur reālu situācijas piemēru no (savas) dzīves;
3.5. rūpēšos, lai mana rīcība grupā ir konstruktīva, sirsnīga un atbalstoša, nevis destruktīva vai kaitnieciska;
3.6. grupā iegūto un uzzināto izmantošu tikai godīgiem un labiem nolūkiem.
Tu jebkurā brīdī no šīs grupas vari izstāties. Ja tev traucē dāvanu akcija vai jebkas cits, kas notiek šajā grupā, tad pie grupas iestatījumiem izvēlies “Leave group” iespēju un Facebook tev vairs nerādīs nevienu ierakstu no šīs grupas.
Grupas organizatori patur tiesības, neko nepaskaidrojot (jo darba apjoms ir liels), dzēst jebkuru ierakstu vai komentāru un no grupas izslēgt tā autoru, ja tiek pārkāpts jebkurš no noteikumiem. Iespējams, ka mēs šad tad kļūdīsimies ar savu rīcību, jo esam tikai cilvēki, un jau iepriekš par to atvainojamies!

Lai tevi netraucētu daudzie paziņojumi, tad noņem tos, spiežot uz pogas PAZIŅOJUMI (zem grupas titulbildes) un izvēloties opciju nesaņemt paziņojumus.